четвер, 9 липня 2015 р.


Канікули. Час вчитися

Фахівці радять батькам упродовж літа щодня дві години присвячувати... навчанню дітей





“Бідні наші діти, така важка навчальна програма у школі, вони так втомилися, тож тепер мають добряче відпочити! Нехай бодай на три місяці забудуть про той навчальний жах”, — такі думки нині доволі поширені серед батьків.
Та чи варто дозволяти школярам повністю розслаблятися? Говоримо про це з Миколою Гузиком, директором інноваційної школи міста Южне Одеської області, та Оленою Онаць, головою Асоціації керівників шкіл України.
 Тож чи варто на час канікул повністю забути про навчання?
О. Онаць:
— Після закінчення навчального процесу дитині треба дати можливість відпочити, мова про цілковиту зміну ритму, аби школяр зміг насолодитися канікулами, загалом не думаючи про школу. Але не надовго, у такому ритмі достатньо провести лише один — два тижні. Надалі ж батьки мають подбати про відновлення навчання, правда, у більш ощадному режимі.
 Якими мають бути основні принципи такого режиму?
М. Гузик:
— Основний час діти мають проводити на повітрі, зауважте, йдеться про один із заходів оздоровлення. Але впродовж тижня обов'язково слід виділяти час для навчання, цей процес не має припинятись на три місяці, інакше вересень буде вкрай стресовим для школярів, що неодмінно позначиться на роботі імунної системи зокрема та всього організму загалом, та ще й на успішності. Тому дві години на день дитині варто вчитися.
 На які саме предмети слід притім звернути увагу?
М. Гузик:
— Основним правилом, якого треба дотримуватися під час такого тривалого періоду відпочинку, має бути загальний розвиток дитини, а головне — тренування пам'яті. Найкраще її роботу підтримує процес вивчення віршів, тому впродовж літа варто, аби учні вивчили бодай по десять віршів, дуже важливо читати художню літературу. Завдяки таким заняттям поповнюватиметься лексикон і розширюватиметься кругозір.
О. Онаць:
— Варто зауважити, що вчителі дають дітям рекомендаційний список книжок (чи то творів), які слід прочитати за канікули. У середньому йдеться про десять книжок зі шкільної програми на наступний навчальний рік. Тож хто читає на канікулах, той у ході навчального року виграє час, економить сили та ще й отримує високі оцінки за успішність.
Але це ще не все, дуже важливо читати й додаткову літературу, наприклад, краєзнавчого характеру, енциклопедичні видання. Молодшим школярам батьки мають читати казки (це обов'язково для їхнього розвитку), але при тому варто зацікавлювати школяра, аби він і сам читав. Наприклад, пожалійтесь, що маєте багато хатньої роботи, тож було б добре, якби ви працювали, а дитина дочитала казку вголос. Важливо не примушувати, а стимулювати, аби дітям було цікаво вчитися під час канікул.
 Про інші предмети можна забути на три місяці?
М. Гузик:
— У жодному разі! На канікулах обов'язково варто виконувати завдання з математики й іноземної мови. Тоді як заглиблюватись у вивчення чи повторення правил не обов'язково. Це ж канікули.
О. Онаць:
— Учні початкової школи обов'язково мають повторювати табличку множення, але в ігровій формі. Не забувайте й про малювання, таке заняття також дуже корисне для розвитку дитини.
А загалом батьки мають організувати дозвілля дітей, подбати про цікаві екскурсії, відвідування музеїв, пізнавання історії свого краю, країни, світу. Це вкрай важливо як для загального розвитку, так і для життєвого досвіду. Тоді в новому році ваша дитина неодмінно досягне успіхів у навчанні.
Лариса ПЕЦУХ, фото з архіву
„Експрес” № 42 (8143) 4 — 11 червня 2015 року


Немає коментарів:

Дописати коментар